Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Twórcze warsztaty Kreacji z Natury 4.0


W dniach 18-21 lipca 2017 roku Barlinek Institute of Design zaprosił na wyjątkowe warsztaty zakwalifikowanych do II etapu uczestników konkursu Kreacje z Natury 4.0.

Tegoroczna edycja jest czwartą, a drugą o zasięgu międzynarodowym – począwszy od 2016 roku do wzięcia udziału w konkursie zaprosiliśmy architektów z Rosji, Ukrainy i Rumunii.

 

Barlinek Institute of Design

 

Uczestnicy spędzili czas na warsztatach rzemieślniczych, gdzie pod okiem specjalistów i ekspertów mogli doświadczać pracy nad drewnem, a przede wszystkim skonfrontować swoje projekty i wizje z możliwościami produkcyjnymi. Architekci pod wpływem wielu czynników rozwijali swoje projekty, jak również wpadali na nowe. To właśnie warsztaty miały ich przybliżyć do oddania finałowego projektu w II etapie konkursu.

Zgodnie z hasłem czwartej edycji konkursu „Oderwij się od podłogi” prace uczestników były zaskakujące, nietuzinkowe, a przede wszystkim oryginalne.

W warsztatach pomocą służyli eksperci z firmy Saicos, którzy wspierali uczestników swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie uszlachetniania drewna, ochrony i konserwacji. Z kolei mentorskim podejściem służyli członkowie Jury – architekt Tomasz Błuszkowski i Wojciech Trzcionka, redaktor naczelny Design Alive – partnera naszego konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku na finałowej gali konkursu podczas Łódź Design Festival.