0 produktów

Matowa czy na wysoki połysk

Podłogi mogą mieć najprzeróżniejsze kolory i odcienie, a na dodatek mogą występować w dwóch wariantach - olejowane, a więc matowe i na wysoki połysk.

Do podłogi olejowanej z racji tego, że jest matowa (i po jakimś czasie nabiera szlachetnego wyglądu starej podłogi z desek), doskonale pasują proste meble z jasnego drewna, sprzęty rustykalne, jak również bardzo nowoczesne z elementami metalowymi. Jeśli łączymy taką matową podłogę z terakotą lub kafelkami pamiętajmy, że najlepiej komponują się z nią proste, również matowe płytki o wyglądzie kamienia czy o barwie terakoty. Podłogi na wysoki połysk efektownie prezentują się na dużych powierzchniach. Doskonale komponują się z nimi meble stylowe i ze szlachetnych gatunków drewna (tek, mahoń itp.).

Lśniąca podłoga koresponduje z wieloma rodzajami płytek, zarówno tymi "przecieranymi", imitującymi kamień czy posadzkę w Pompejach, jak i z nowoczesnymi, o czystych barwach (żółć, czerwień, granat). Należy natomiast zdecydowanie unikać połączenia z płytkami czy kafelkami białymi.

Projekt i wykonanie Kamikaze